Ráda bych se vyjádřila k vyřazení dvou fotografií z červnového kola fotosoutěže na webu spolku Click and Feed.

U obou fotografií našlo moje IT oddělení pochybení. V seznamu hlasujících je velká spousta neexistujících adres, které hlasovali v pravidelných intervalech. Je tedy zřejmé, že místo reálných uživatelů hlasoval automat (zveřejňovat seznamy adres z důvodu ochrany osobních údajů nemůžu) a to pravidla soutěže zakazují. Sdílet fotografie do skupin, je zkrátka riziko.
Opravdu nemám důvod brát někomu výhru 30 kilo granulí, když posílám měsíčně do útulků napříč celou Českou republikou 4 tuny! Jen dodržuju pravidla, která musí být pro všechny stejná. Žádná z dam, které mě už druhý den osočují a napadají z podvodu, si je očividně nepřečetla. V těch se mimo jiné dočtete, že i podezření na podvod může být důvod k odstranění fotografie. Když tedy příště podobné podezření budeme mít, vyloučíme fotku znovu. Pokud se to někomu nelíbí, soutěžit nemusí. Nikoho nenutím.
Já celý projekt financuju úplně sama, věnuju mu spoustu času a energie a hlavně už dva roky krmím a finančně podporuju stovky spolků, azylů i dočasných péči. Nemám peníze na to vytvářet nějaké sofistikované programy na kontrolu hlasování. Soutěž má být  jen zpestřením a určitým doplňkem k plnění mističek. Naštěstí to tak většina fanoušků mého projektu vnímá. Jsem za jejich podporu moc ráda a těším se na další spolupráci s nimi.
Díky,
Martina