I díky vaším příspěvkům jsme mohli pomoci psímu dědečkovi Oldovi. Koupili jsme mu kloubní výživu, která mu, doufáme, zpříjemní zbytek života. Tady je jeho příběh.

 

Old – odhadem asi 12letý  psí dědeček byl do Útulku LOZ ČR org.Olomouc přivezen v listopadu 2016, poté, co byl nalezen náhodnými chodci, údajně někde u křoví. Otázka je, jak se tam dostal, zda se tam sám zatoulal nebo jej tam někdo odložil s tím, že tam zemře. Pokud se ale zatoulal sám, musel být venku již delší dobu, protože byl extrémně podvyživený. Svalstvo na zadních nohách měl tak atrofované, že se na ně vůbec nepostavil. Když byl  do útulku přivezen, nevypadalo to s ním vůbec nadějně, ale rozhodl se bojovat.
Olda v útulku ubytovali do přístavby, kde jsou vyhřívané podlahy. Krmili ho masem a kvalitními konzervami po malých dávkách několikrát denně. Po pár dnech se již začal snažit postavit na nohy. Provedená vyšetření ukázala spondylózu několika obratlů a také počáteční dilatační kardiomyopatii, prostě žádná sláva. Ale Old se tak snažil! Přestal vypadat jako „reklama na hlad“ a začal chodit, sice celý křivý, ale chodil. Občas se snažil i rozběhnout a bylo vidět, jakou má z toho radost.
Následně nabídla terapeutka dornovy metody Ivana Muchová, že se pokusí mu pomoci. Teď s ní psí dědeček pravidelně cvičí, baňkuje se a užívá si „lehára“ na elektromagnetech. Je neskutečně zvědavý, hlavně co se týká schovaných pamlsků, které po cvičení dostává.
Old je neskutečně klidný a vděčný pes, vzhledem ke svému věku většinu dne prospí. Na procházkách sice moc daleko nedojde, ale o to víc si je užívá, všechno musí očichat a prozkoumat. Procházky mu snad také pomohou zesílit svaly na zadních nohách a lépe je koordinovat. Ve výběhu je nejraději, když v tom vedlejším je zrovna nějaká fenka, to hned pookřeje, ale kamarádský je i ke psům.
Víme, že vzhledem k jeho věku a také onemocnění srdce, tady nebude moc dlouho, ale jsme rádi, že nezemřel sám, opuštěný, absolutně bezmocný, fyzicky i psychicky zdeptaný někde venku v křoví.